Nema slobode medija ako novinari rade u uslovima korupcije, siromaštva i straha

UNS i SINOS: Vučić nema pravo da vređa novinare, treba da se izvini

02.03.2025.

Udruženje noinara Srbije (UNS) i Sindikat novinarai i medijskih radnika Srbije (SINOS) izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića u kojoj je dopisnika RTS iz Niša, izveštača sa studentskih protesta iz ovog grada, nazvao imbecilom smatra nedoličnom za bilo kojeg nosioca javne funkcije a posebno predsednika države i traže da se izvini novinaru Javnog servisa.

 UNS i SINOS pretpostavljaju da se predsedniku ne dopada izveštaj RTS-a iz Niša ali to mu ne daje za pravo da vredja novinara. Predsednik bi trebalo da zna da su u skladu sa Zakonom o javnom informisanju i medijima novinari dužni da javnost izveste istinito, pravovremeno i sveobuhvatno o svim događajima od javnog interesa i da ne podležu ucenama i pritiscima odakle god dolazili.

Prema istom Zakonu niko nema pravo da novinare vredja, omalovažava ili na bilo koji način ih ometa u njihovom profesionalnom radu.

Izvor:  SINOS

 

 

 

 

Najnovije